O nas

Depresja to choroba, która zatacza coraz większe kręgi w populacji ludzkiej. Dziś, kiedy na znaczeniu straciły związki rodzinne i przyjacielskie, ludzie godzinami siedzą w pracy lub przy komputerach, nie ma też czasu na wspólne spędzanie czasu z rodziną i bliskimi. To wszystko prowadzi do coraz większego poczucia samotności i wyobcowania, a stąd już tylko krok do rezygnacji z siebie i depresji.

XXI wieku przyniósł ze sobą ogromną ilość technologicznych nowinek, ale równocześnie odebrał ludziom poczucie wspólnoty. Jeszcze do niedawna posiadanie rodziny wiązało się z silną więzią emocjonalną między członkami. Poszczególne osoby mogły sobie zaufać i porozmawiać o wszystkim, zrzucić ciężar problemów dnia codziennego, a to sprawiało, że życie stawało się łatwiejsze.

Dziś stosunki rodzinne i przyjacielskie nieco się zmieniły, co nie wychodzi na dobre ani rodzinom, ani grupom przyjacielskim, ani poszczególnym jednostkom. Brak wsparcia, przepracowanie, samotność to tylko początek listy przyczyn, które wywołują najpierw złe samopoczucie i chandrę, a z upływem czasu przechodzą w depresję.

Warto wiedzieć, że depresja jest nie tylko okresowym złym samopoczuciem, ale to bardzo poważna choroba, która może prowadzić do śmierci. Warto poznać jej objawy, ponieważ można ją można ją skutecznie leczyć, ale tylko wtedy, gdy zostanie rozpoznana.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym blogiem, gdzie znajdziesz wiele ciekawostek na temat depresji i jej objawów.